Ukázka stomatologické lékařské praxe doma

Ahoj! Dnes jsem se rozhodla napsat článek, který je zvláště pro rodiče malých dětí. A to je, jak připravovat dítě na návštěvu u dětského zubaře. Většina dětí obvykle cítí strach před tímto neznámým prostředím a neznámými lidmi. Děti často vidí lékaře jako někoho strašidelného a zastrašujícího, a to kvůli častým návštěvám u lékaře, kde se setkávají s jehlami a léky. No, jak tedy můžeme tuto situaci změnit a zmírnit strach našich dětí před návštěvou u zubaře? Můžeme to udělat jednoduše tím, že jim vše jasně vysvětlíme a umožníme jim se podívat na některé stomatologické postupy a nástroje doma. Takže si můžete také koupit sadu pro malé zubaře a nechat je "provozovat" tu na svých panenkách nebo plyšáků. To je příběh našeho psa Maxe, který nenávidí návštěvy u veterináře více než cokoli jiného, ale miluje hraní se svým plyšovým zubním lékařem. Má to také zajímavý vedlejší efekt - Max bude více než šťastný, když ho vezmeme na pravidelné kontroly zubů.

Zapojte dítě do svého vlastního zubního režimu

Pokud chceme, aby se naše dítě nebálo návštěvy u zubaře, je důležité ukázat mu, že pečování o zdraví zubů je běžný a nezbytný úkol. Takže, když si čistíte zuby, nechte děti, aby se na vás dívali a učili se od vás. Ukázky by měly zahrnovat čištění zubů, použití nitě a kloktání. To by mělo platit i pro vaši návštěvu u zubaře. Pokud cítíte, že je to vhodné, mohli byste se zeptat svého zubaře, zda by vaše dítě mohlo během vaší návštěvy sledovat. Tímto způsobem se děti dozvědí, co se děje v ordinaci zubaře a že to není nic strašidelného. Ve skutečnosti, během mé poslední návštěvy u zubaře, jsem si vzala svého syna sebou a on byl tak zaujat tím, co se děje, že už se těší na svou první návštěvu!

Zvolte správného dětského zubaře

Výběr správného dětského stomatologa je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě dítěte na jeho první návštěvu u zubaře. Dětský stomatolog by měl být někdo, kdo je trpělivý a dobře se vypořádává s dětmi. By měl být schopen vysvětlit dětem vše, co se bude dít, jednoduchým a přátelským způsobem. Pro mě bylo velmi důležité najít zubaře, který by mohl své služby poskytnout v přátelském a nevynuceném prostředí. Musel být trpělivý, rozumět dětské psychologii a být schopen navázat dobrý vztah s mými dětmi. Nepodceňujte význam těchto faktorů. Dobrý zubař může být něco jako superhrdina pro vaše dítě, člověk, který zajistí, že jeho zuby budou vždy zdravé a krásné.

Vysvětlete jim důležitost zubní hygieny.

Vysvětlení důležitosti zubní hygieny je klíčové pro to, aby se dítě cítilo pohodlně při návštěvě zubaře. Musí pochopit, že návštěva u zubaře je zásadní pro udržení jejich zubů zdravých a silných. Mohou to chápat jako hru, jejich mise je udržet si zuby čisté a zdravé co nejdéle. Jako rodiče máme někdy tendenci ulehčovat všechno pro naše děti, ale v tomto případě je dobré, pokud jsou věci trochu těžší. Když děti vidí, jak je důležité mít zdravé zuby a zuby bez dírek, začnou chápat, proč musí navštěvovat zubaře. A kdo ví, možná nám jednou poděkují za to, že jsme jim pomohli uvědomit si důležitost zubní hygieny.

Naučte je, že návštěva u zubaře může být zábavná

Návštěva u zubaře nemusí být vždy strašidelná a stresující. Může to být také zábavné a vzrušující zážitek. Existují různé způsoby, jak návštěvu u zubaře udělat zábavnější pro vaše dítě. Například můžete tvořit příběhy nebo pohádky o zubařích a jejich pacientech, které vaše dítě může poslouchat před spaním. Jeden z mých oblíbených tipů je "hledání pokladu". Když jsem šla se svými dětmi k zubaři, vytvořila jsem malou hru. Řekla jsem jim, že se chystáme hledat "zubní poklady" a že zubař je ten, který nám pomůže najít je. V den návštěvy jsem jim dala malou mapu (vlastně to byl plán ordinace zubaře), kde byla zakreslena cesta, kterou budeme muset projít, abychom našli "poklady". Tento plán zahrnoval i místo, kde budeme muset počkat (recepční) a místo, kde budeme konečně najít "zubní poklady" (stomatologické křeslo). A víte co? Moje děti MILUJÍ tuto hru a už se nemůžou dočkat, až půjdou zase k zubaři hledat další "zubní poklady"!