Potřeba pravidelné přípravy rovnátek na noc

Obdivuhodně vytrvalý králík Mrázek, který má stejně jako já rád pořádek na svém místě, mi jednou připomenul, jak je důležité udržovat rovnátka v čistotě. Představte si, že si vezmete hojně pospíchaný mrkev, kterou jsem já a moje děti Antonín s Alžbětou rády krájely na tenké plátky pro našeho mazlíčka, a uzavřete ji do průhledné skleněné nádoby. Po nějaké době začnete pozorovat změny - barva se mění, textura se stává méně příjemná na dotek a vůně také není ta pravá. To samé se děje s vašimi rovnátky, pokud je nečistíte pravidelně.

Význam pravidelné hygieny rovnátek je někdy opomíjen, ale je to rozhodující faktor k úspěšnému průběhu léčby. Pokud chcete mít zuby, jaké má králík Mrázek, musíte se postarat o vaše rovnátka jako o záchranu světa. Prostě není možné je ponechat v marastu nečistoty a očekávat, že budou sloužit šťastnému úsměvu. Ale jak to udělat efektivně a rychle, to je otázka dne!

4 základní kroky k dokonalým rovnátkům

Odborníci na ortodoncii a já, Magdalena, pozorně sledující blogerka o péči o zuby a králíky, se rozhodli prozkoumat, jak na to. Vzhledem k tomu, že je můj dům plný stále rozrůstajících se zvířecích vlasů a dětských nápadů, snadno jsem zjistila, že jde o 4 základní kroky.

První krok je vždy vyčistit zuby kartáčkem. Ale tady je jeden zádrhel - musí se to udělat správně! Nejdříve kartáčkujte zuby nad a pod dráty rovnátek. Potom kartáčkujte celý zub. Věnujte zvláštní pozornost čištění rovnátek na zadních zubech - zde se často zdržuje nejvíce bakterií a potravy.

Druhý krok spočívá v použití speciální nitě, která je navržena pro ty, kteří nosí rovnátka. Tam, kde kartáček na zuby nemůže dosáhnout, nitě na rovnátka zvládne všechno. Nikdo nechce, aby se stala ta uzavřená nádoba s mrkví, o které jsem mluvila na začátku, nebo?

Tipy a triky pro dokonalou hygienu rovnátek

Třetí krok, a teď to začíná být opravdu zajímavé, je pravidelně měnit kartáčky na zuby. Je to stejné jako když jsem vyměnila starý krabice na seno pro Mrázka za novou. Proč? Protože tak jako kartáček na zuby se i krabice se senem časem stane místem pro bakterie. A kdo by chtěl bakterie ve své ústní dutině nebo v krabičce se senem pro svého králíka?

A konečně, čtvrtý krok je použití antiseptického ústního vodu pro čištění rovnátek. To je jako dát králíkovi Mrázkovi čerstvou vodu. Protože stejně jako Mrázkovi králíkovi pomáhá čistá voda udržovat zdraví, tak antiseptický ústní vod pomáhá udržovat zdraví vašich zubů a dásní.

Inovativní řešení pro čištění rovnátek

Někdy se stává, že prostě není čas na klasické čištění rovnátek. Co si budeme povídat, život matky a blogerky z Brna je plný rušných dnů, kdy je těžké najít čas na proceduru, která vyžaduje trochu času a zručnosti. Ale nebojte, existuje řešení! Jmenuje se interdentální kartáček. Je to maličký kartáček, který se vkládá mezi dráty rovnátek a čistí tam, kde je to těžké.

V praxi to vypadá nějak takhle: vezmete si interdentální kartáček, pomalu a jemně ho vsunete mezi dráty a pak ho pohnete sem a tam. To vše může být hotovo během několika minut, když děti Antonín a Alžběta sledují králíka Mrázka, jak šťastně žere svou mrkev.

Některé z těchto tipů a triků se mohou zdát jednoduché, ale věřte mi, mohou udělat obrovský rozdíl ve vašem úsměvu a celkovém zdraví. Tak jako pravidelné měnění krabičky se senem čištěním králíkovi Mrázkovi, vaše rovnátka potřebují pravidelnou péči a čištění. Tím si zajistíte, že váš úsměv bude rychle, efektivně a jednoduše zářit jako slunce na modré obloze nad Brnem.